הצטרפו ב-  | |  ifcj.org |  דף הבית 

הרב יחיאל צ. אקשטיין - נשיא ומייסד הקרן לידידות

הרב יחיאל אקשטיין הרב יחיאל אקשטיין הקים את הקרן לידידות לפני כשלושים שנה כהזדמנות לחיזוק הקשר בין נוצרים אוהדי ישראל  בארה"ב לבין העם היהודי ומדינת ישראל, והיה מחלוצי ביסוס הקשר האסטרטגי בין מדינת ישראל לבין הקהילות האוונגליות בארה"ב ובעולם. היחסים הללו עמדו במבחנים רבים ומהווים נדבך חשוב בחוסן הלאומי של מדינת ישראל ובתמיכה לה היא זוכה בקרב קהלים רחבים בעולם הנוצרי.

 

הרב יחיאל אקשטיין הינו רב אורתודוקסי ומנהיג חברתי הנשען על תפיסות אוניברסאליות של צדק ועל זכותו הלאומית של העם היהודי לעצמאות בארצו, וכן בעל רגישות חברתית יוצאת דופן.

 

הרב אקשטיין הוא הרוח החיה מאחורי הפילוסופיה של הקרן לידידות כארגון המחזק את התפיסה האנושית של עשיית טוב ומתן תקווה, וכך בהשקעותיה החברתיות מבקשת הקרן לחולל שינוי שיביא להעצמתה של החברה בישראל ולחיזוק כושר עמידתה אל מול האיומים הקיומיים הניצבים בפניה.

 

הרב אקשטיין הוא מגייס הכספים הראשי של הקרן לידידות, ובזכות היכרותו הקרובה עם שתי הקהילות עימן הוא עובד, הנוצרית – אוונגלית והיהודית - ישראלית ועם צרכיהן, הוא הפך את הקרן לידידות, עם השנים, לארגון פילנתרופי בעל מחזור שנתי של 100 מיליון דולר בשנה המיועד לעשיית טוב לנזקקים בישראל ובתפוצות. בעשר השנים בהן פועלת הקרן בישראל היא השקיעה למעלה ממיליארד שקלים בסיוע לאזרחי ישראל וליהודים במצוקה בתפוצות, בעיקר בתחומי העלייה, הקליטה, עוני ורווחה, והחוסן הלאומי.

 

בנוסף לתפקידו כנשיא הקרן לידידות מכהן הרב אקשטיין בחבר הנאמנים של הסוכנות היהודית, קרן היסוד והג'וינט.

 

הרב אקשטיין הוסמך לרבנות ב"ישיבה יוניברסיטי" Yeshiva-University בניו-יורק. באוניברסיטת קולומביה סיים את לימודיו לדוקטורט בפילוסופיה של הדתות. כמו כן, שימש חבר בפקולטות של אוניברסיטת קולומביה, הסמינר התיאולוגי של שיקאגו והסמינר הצפון בפטיסטי.

 

הרב אקשטיין הוא מחברם של שישה ספרים והוא אף עומד מאחורי חמישה תקליטים מוסיקליים בהם שימש כמבצע.

 

עושים טוב.  נותנים תקווה.  זה תמצית חזונו של הרב יחיאל אקשטיין.

Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים