הצטרפו ב-  | |  ifcj.org |  דף הבית 

מי הם האוונגלים?

 המושג "אוונגלי" עצמו מקורו במילה היווניתEuaggelion  ובמילה הלטינית Evangelium אשר פירושה "בשורה טובה" או "אמונה".

האוונגלים אינם עשויים מקשה אחת, אף כי מרביתם נוטים לצד השמרני של המפה הפוליטית. מדובר בזרם המתפתח בקצב הגדול ביותר בעולם הנוצרי במאה ה- 21.

 

האוונגלים, בניגוד לזרמים מסורתיים של הנצרות, רואים משקל מיוחד במרכזיותם של כתבי הקודש. האוונגלים מאמינים שהתנ"ך העברי (הברית הישנה) הוא מקור הסמכות העיקרי, האמונה והפולחן הנוצריים.
 

אוונגלים רבים מוצאים בפרק י"ב של ספר בראשית את הקריאה התנכית לתמוך בישראל ובעם היהודי. בפרק זה מתוארת הברית שכרת השם עם אברהם, והברכות שיזכה בהן כל המברך את עם ישראל: "וַיֹּאמֶר ה' אֶל-אַבְרָם, לֶךְ-לְךָ מֵאַרְצְךָ וּמִמּוֹלַדְתְּךָ וּמִבֵּית אָבִיךָ, אֶל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַרְאֶךָּ. . . וַאֲבָרְכָה, מְבָרְכֶיךָ, וּמְקַלֶּלְךָ, אָאֹר"  וגם בברית החדשה מוצאים האוונגלים תימוכין לתמיכה זו.

 

ישנם גם אוונגלים הרואים בתמיכתם בעם היהודי מעשה של כפרה כנגד אלפי שנות רדיפה נוצרית .הם מכירים בפרקים המבישים ביותר בתולדות הנצרות, וכוונתם היא לתקן את המעוות, באמצעות מעשיהם היום.
 

תמיכה בישראל – על שום מה?

ראשית
,נקדים ונאמר כי תמיכתם של האוונגלים במדינת ישראל הינה ללא עוררין ובגינה הם נחשבים לבני בריתו הנאמנים ביותר של העם היהודי במאמציהם לפעול למען שלום וביטחון בעבור העם היהודי ומדינת ישראל.

שנית
, אוונגלים רבים מכירים בשורשיה היהודיים של הנצרות ומעוניינים בכנות ללמוד ולדעת.

ולבסוף
, לאוונגלים השפעה מכרעת על הנוף החברתי והפוליטי בארצות-הברית. השפעתם בדרום אמריקה ובמזרח אסיה אף היא בעלייה משמעותית.
 

האוונגלים, כמו רוב האמריקנים, מבינים שהידידות ארוכת השנים בין ארצות הברית ומדינת ישראל מבוססת על יסודות של ערכים ומורשת משותפים. הם חשים כי זו הדרך הטובה ביותר לקדם את ערכי הדמוקרטיה באזור רווי במשטרים ערבים רודניים.
מבחינת היהודים, ישנה חשיבות עליונה לאקטיביזם הפוליטי של האוונגלים לטובת ישראל .
 

הכרה בידידות העמוקה בין הקהילות, הנוצרית אוונגלית והיהודית, תביא לתועלת רבה הנובעת מזיהוי האינטרסים המשותפים.

Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים