הצטרפו ב-  | |  ifcj.org |  דף הבית 

שאלות נפוצות

1. מיהם תורמי הקרן? 
תורמי הקרן הינם ברובם נוצרים אוונגלים אוהבי ישראל, אך בין התורמים גם יהודים החיים בחו"ל וישראלים המתגוררים בישראל.  מרבית התורמים מתגוררים בארה"ב וקנדה. 

2. למה נוצרים אוונגלים תורמים לישראל?
הנוצרים האוונגלים מאמינים בתנ"ך (הברית הישנה) ומאמינים כי העם היהודי הוא העם הנבחר וכי ארץ ישראל היא ארצו. האוונגלים מוצאים בספר בראשית את הקריאה לתמוך בישראל ואת הברכות להן יזכה כל העוזר לעם ישראל "ואברך מברכיך ומקלליך אאור..."

3. כיצד ארגונים ועמותות יכולים לקבל תמיכה מהקרן לידידות?
הקרן לידידות תומכת דרך ארגוני מגזר שלישי ומוסדות ציבוריים. באם בקשתך תואמת את תנאי קבלת המענק (קריטריונים) באפשרותך להגיש בקשה לתמיכה ישירות למחלקת הפרויקטים של הקרן לידידות (בקשת סיוע) . בקשתך תעבור בדיקה ראשונית ומכאן נציג מחלקת פרויקטים יהיה בקשר מול הארגון המגיש.

4. אני זקוק לסיוע, האם אתם יכולים לעזור?
הקרן לידידות מפעילה את "מוקד הידידות", מערך מענה טלפוני ובו מידע על הסיוע שניתן לקבל מהקרן לידידות ומידע בנוגע לשירותים של אלפי עמותות וארגונים שפועלים בישראל. על מנת לקבל מידע ופרטים נוספים ניתן למלא את הטופס בקישור הבא: http://goo.gl/ImB8VO . בנוסף, ניתן ליצור עמנו קשר במוקד הידידות בכתובת המייל moked@ifcj.org.il
או בטלפון 9779* בימים א'-ה'  בין השעות 9:00-15:00.


5. תחומי פעילות של הקרן לידידות
הקרן לידידות פועלת בתחומי עלייה וקליטה, עוני ורווחה, חירום וביטחון.

6. האם ניתן להתנדב עבור הקרן לידידות?
כן. על מנת להתנדב או לקבל פרטים נוספים על התנדבות בקרן לידידות נא להיכנס לקישור הבא ולמלא את הפרטים: https://goo.gl/fhqU05

בנוסף ניתן לשלוח מייל לכתובת volunteers@ifcj.org.il ונציגתנו תחזור אליך בתוך זמן קצר.

7. היכן ממוקמים משרדי הקרן?
לקרן לידידות משרדים בירושלים ובשיקגו. המשרד בשיקגו הוא מוקד גיוס הכספים בארצות הברית ואילו המשרד בירושלים הוא מוקד בחירת המוטבים לקבלת תרומות הדואג להעביר את המשאבים אל אלה הנזקקים להם.

8. האם יש קשר בין תורמי הקרן לפרויקטים?
אל משרדי הקרן לידידות בשיקגו מגיעות מדי חודש אלפי מעטפות ובהן תרומות צנועות של המוני אנשים. 5 דולר, 50 דולר, 150 דולר - כל אדם תורם כפי יכולתו, ותרומת המוני תומכי ישראל מתקבצת יחד למאות מיליוני דולרים.


התורמים הנדיבים של הקרן לידידות אינם נמצאים במגע כלשהו עם מוטבי הקרן. הקרן לידידות תורמת משאבים דרך קרן היסוד, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות וארגוני מגזר שלישי, אשר מעבירים את תרומתנו אל האנשים הזקוקים להם .
הקרן לידידות תומכת בעיקר במיזמים לאומיים גדולים, ולכן עיקר המשאבים מוקדשים להפעלת תכניות לרווחת הציבור וחיזוק חוסנה החברתי של ישראל.

Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים