אודות הקרן

ארגון חברתי המסייע למעל ל-1,500,000 ישראלים בתחומי עלייה וקליטה, עוני ובטחון, באמצעות גיוס תמיכה של נוצרים אוהבי ישראל. בראשות יעל אקשטיין.

הקרן פועלת בשלושה תחומים עיקריים: עוני ורווחה, חירום וביטחון, עליה וקליטה, ומסייעת באספקת מגוון רחב של מענים וצרכים בסיסיים, לאוכלוסיות מוחלשות, כגון: קשישים ניצולי שואה, ילדים ונוער בסיכון, משפחות החיות בעוני, מיעוטים, ועוד תוך שיתוף פעולה עם מאות רשויות מקומיות, משרדי ממשלה, צה"ל וארגונים מובילים במגזר השלישי.

בנוסף, מסייעת הקרן לחיילי צה"ל בודדים וזכאי סיוע כלכלי, לנפגעי טרור, מלחמות וטראומה, לתושבי קווי העימות ולמוטבים רבים נוספים בישראל ובחו"ל, המוצאים את עצמם זקוקים לעזרה וסיוע, שאינם מוענקים על ידי הרשויות. הקרן לידידות מפעילה ותורמת ל כ-400 תכניות סיוע למגזרי אוכלוסיה שונים.

עלייה וקליטה

רווחה ועוני

חירום וביטחון

אתכם בעליה ובקליטה, לאורך כל הדרך.

1728596

ארוחות חמות עבור קשישים וניצולי שואה מיעוטי יכולת

5385

מספר עולים מ30 מדינות

259469

מספר חיילים שקיבלו סיוע

206266

חברים בקהילות יהודיות בחו''ל שסייענו להם

עוני ורווחה

על מגוון התוכניות המופעלות או נתמכות על ידי הקרן בתחום העוני והרווחה נמנות: תוכנית: ''בכבוד ובידידות'' לביטחון תזונתי ורפואי לקשישים, ולקשישים ניצולי שואה, ''קופות הידידות'' המאפשרות למחלקות לשירותים חברתיים לסייע לתושבים החיים במחסור, ''חוגגים בידידות'' המעניקה למשפחות החיות בעוני כרטיסים לרכישת מזון בחגים היהודיים, המוסלמים, הנוצרים והדרוזים, תוכניות סיוע לילדי הרווחה, תוכנית ''אזימוט'' לקידום צעירים ונוער מהפריפריה, ותוכניות רבות נוספות.

קראו עוד

חירום וביטחון

הקרן לידידות היא הגוף המוביל בסיוע לחיילי צה''ל בודדים ולחיילים המגיעים ממשפחות מעוטות יכולת כלכלית, באמצעות תוכנית לאספקת מענה מיידי לצרכים בסיסיים לפני הגיוס, בזמן הטירונות ובמהלך השירות הצבאי. כמו כן, מפעילה הקרן תוכניות לסיוע לנפגעי טרור, מלחמות ומצבי חירום, לחיזוק כוחות ההצלה והסיוע, לתמיכה במשפחות נפגעי צה''ל ועוד.

קראו עוד

עלייה וקליטה

הקרן לידידות ביססה בשנים האחרונות את מעמדה כשחקן מרכזי בתחום הסיוע ליהודים בעלייה לישראל, ממדינות רבות בעולם. על פי תפיסתה של הקרן, הסוד להבטחה המשך העלייה הוא ביצירת חווית קליטה מוצלחת לכל עולה הכוללת סיוע בצעדים הראשונים בישראל והשתלבות בחברה ובתעסוקה. הקרן מעניקה לכל עולה סיוע כלכלי משמעותי שמאפשר לו ולמשפחתו זמן הסתגלות רגוע יותר ללא לחץ כספי מיידי. בנוסף לכך, אנשי הקרן מלווים כל עולה חדש לכל אורך תהליך העלייה ומלווים את העולים החדשים במשך חצי שנה לפחות מיום עלייתם, כדי לסייע להם להתחיל את חייהם בישראל על הצד הטוב ביותר.

קראו עוד

תומכי הקרן לידידות

במהותה, הקרן לידידות היא ארגון העוסק בבניית גשרים של תמיכה ושיתוף פעולה בין העולם הנוצרי, למדינת ישראל והעם היהודי. מיליון וחצי התומכים הפעילים של הקרן, שתרמו עד לשנת 2016 יותר מ-5.4 מיליארד ₪ לטובת מדינת ישראל והעם היהודי, הם נוצרים הפועלים מתוך הזדהות עם ערכיה הדמוקרטיים של מדינת ישראל ומתוכך אמונה בציווי התנ``כי על פיו העם היהודי נבחר על ידי הקב''ה. תמיכתם של נוצרים בישראל מסייעת לחיזוק החברה מבפנים, באמצעות תרומות משמעותיות לרווחה ולביטחון, ומבחוץ באמצעות הפעלת לחץ פוליטי לתמיכה בישראל ועמידה אל מול גורמים אנטי ישראלים.

קראו עוד
תרומה התנדבות