חיילים ומערכת הביטחון

תמיכה ברווחתם של חיילים הזקוקים לסיוע, לוחמים בחזית ואנשי מילואים בשטחי אימונים

צה"ל, צבא העם, הוא חלק אינטגרלי מהחברה הישראלית ועל כן מצבה החברתי מחלחל גם לשורותיו. כיום, אחד מכל חמישה חיילים בצה"ל זקוק לסיוע כלכלי במידה כזו או אחרת. הקרן לידידות, אשר רואה בשירות הצבאי את אחד היסודות החשובים של החברה הישראלית, מהווה כיום את התורם הגדול ביותר לצה"ל בכל הקשור לחיילים מיעוטי משאבים.

הקרן פועלת בשיתוף עם מערך תנאי השירות של צה"ל. לאחר מיפוי צרכי החיילים, הקרן יצרה סדרת מענים לכל שלב בשירות הצבאי, בהתבסס על חמישה עקרונות: כבוד, מקצועיות, גמישות, יעילות ומהירות.

סיוע במהלך הגיוס והטירונות

בכל אחת מלשכות הגיוס, ממתינים לחיילים הזקוקים לסיוע, תרמילי גב לנשיאת ציוד אישי ותווי קנייה לרכישת ציוד משלים ברשת 'ריקושט'. התרמילים ותווי הקנייה נמסרים למתגייסים על ידי מערך תנאי השירות של צה"ל, המודע מראש למצבם, כדי שהם יוכלו להתחיל את שירותם הצבאי ברגל ימין. בכל אחד מבסיסי הטירונים של צה"ל, מוצעות לחיילים  ערכות הכוללות מוצרי טואלטיקה והיגיינה, המעניקות מענה מידי לחיילים  שהגיעו אל בסיס הטירונים ללא ציוד אישי.

סיוע כלכלי לחיילים במהלך שירות החובה

הקרן לידידות, שהייתה שותפה מלאה לגיבוש מדיניות תנאי השירות החדשה של צה"ל, מסייעת לחיילים בשירות חובה באמצעות מספר תכניות, ביניהן:

קופות ידידות. קופות המאפשרות לחיילים בשירות חובה הזקוקים לסיוע, לרכוש שירותים ומוצרים חיוניים, באמצעות סגל הת"ש, ביעילות, במהירות וללא בירוקרטיה. לאחר הגדרת הזכאות, ארגון "יחד למען החייל" דואג לביצוע ההזמנה ולאספקה עד ביתו של החייל.

תווי מפקד. מצוקתם של חיילים רבים בשירות חובה קשורה במציאות הכלכלית -חברתית של משפחתם ומתבטאת במחסור במזון. במסגרת התוכנית, מגיעים המפקדים לבקר בביתם של החיילים, ובהתאם למצבן  של המשפחות, מעניקים להם זיכוי לרכישת מזון הנטען ישירות בכרטיס החוגר שלהם.

סיוע למשפחות בחגים. מדי שנה, לפני חגי תשרי ופסח, מוענקים לכל החיילים הבודדים ולחיילים הזכאים לתשלומי משפחה, כרטיסים לרכישת מזון וביגוד המקלים עליהם ועל משפחותיהם את המעמסה הכלכלית הכרוכה בהכנות לחג. הכרטיסים ממומנים על ידי הקרן בשיתוף ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF).

הצדעה והערכה

תכניות המיועדות להוקרת תודה לחיילי צה"ל ונותנות ביטוי להערכה שלנו לפעילותם בהגנה על גבולות ישראל.

אמץ לוחם – בשיתוף פעולה עם יחד למען החייל, הקרן לידידות מאמצת תשעה גדודי לוחמים של צה"ל. במסגרת האימוץ אנו מממנים פעילויות הפגה וכיף לחיילים, רוכשים ציוד לשיפור חווית השירות בגדוד וגם מאפשרים סיוע לחיילים בגדוד אשר נדרשים לתמיכה בנושאי רווחה שונים.

מועדוני הידידות – בכל מוצבי צה"ל המאוישים לאורך הגבולות, הקמנו פינות ידידות: מועדונים המאפשרים לחיילים לנוח ולהתאוורר בשעות הפנאי. המועדונים כוללים פינות ישיבה נוחות, מכשירי טלוויזיה וקונסולות משחקים ומעניקים לחיילים הפוגות מהנות מהשגרה המבצעית השוחקת.

 

 

 

ניידות הידידות – ניידות הידידות, הפועלות בשיתוף פעולה עם "יחד למען החייל", מגיעות מדי יום אל שטחי האימונים של צה"ל ומספקת לחיילים שתייה, חטיפים, גישה לאינטרנט ומקום התכנסות נעים המאפשר להם אתנחתא קלה ומהנה. הניידת מצוידת במערכות המאפשרות הקרנות של סרטים והופעות של אמנים בשטח, ובעמדות מחשב ואינטרנט מהיר, לרווחתם של המתאמנים.

תרומה התנדבות