מארגנטינה באהבה

משפחת גלפרין רואה בישראל לא רק את העתיד של הילדים, אלא גם את ההווה של כולם, ולכן עלתה על טיסה של הקרן לידידות בחודש מאי. "היינו מודאגים מכל מיני נושאים, אבל הקרן עזרה לנו לקבל קצת שקט נפשי", אומר דייגו, אבי המשפחה.

משפחת גלפרין בתמונה אחרונה לפני עלייתם למטוס שייקח אותם ארצה, מאי 2022

אנשים חשבו שאנחנו עושים את זה למען עתידם של ילדינו. זה נכון, אבל לא צריך להסתכל כל כך רחוק – אנחנו עושים את זה גם בשביל ההווה", אומר דייגו גלפרין, שעלה לישראל מארגנטינה יחד עם אשתו לורה והילדים מיקאלה וג'וליאן.

"יש לנו חברים שעלו ארצה וסיפרו לנו איך הם חיים כאן. כמה הם מרוצים מתנאי המחיה, מהעבודה. הילדים יכולים להסתובב בחופשיות ברחוב ללא דאגות. אנחנו רוצים את אותו הדבר בשביל הילדים שלנו. חששנו מאוד מהתגובה של הילדים לעלייה, אבל שניהם התלהבו מאוד לעלות לארץ כבר מההתחלה".

אחת הסיבות לעלייה של משפחת גלפרין היא הקשר ההדוק ליהדות. ההורים השתתפו במפגשים של מרכז קהילתי יהודי והילדים למדו בבית ספר יהודי. "זה טבעי לחשוש כשמחליטים לעבור למדינה כל כך רחוקה, אבל למדנו ודיברנו על ישראל כל החיים. היינו מודאגים מכל מיני נושאים, אבל הקרן לידידות עזרה לנו לקבל קצת שקט נפשי", מספר גלפרין. "הדריכו אותנו לגבי שירותי בריאות, הזדמנויות תעסוקה ומערכת החינוך בישראל, כדי לדעת איך לרשום את הילדים שלנו לבית הספר. הוענקה לנו כל כך הרבה עזרה שקיבלנו השראה לעזור גם ליהודים אחרים במצב שלנו, ופתחנו חשבון אינסטגרם, שבו העלינו עצות לקראת עלייה. זאת זכות להיות מסוגל לחלוק עם אחרים את מה שלמדת".

קישור לאינסטגרם המשפחתי>>

תרומה התנדבות