עליית המחירים בכל תחומי החיים פוגעת משמעותית ביכולתם של הורים לילדות ולילדים בגילאי בית הספר לממן את הוצאות הלימודים של ילדיהם. בשל המצב, מסייעת הקרן לידידות למעל 12 אלף ילדות, ילדים ובני נוער באמצעות חלוקת כרטיסים של רשת "קרביץ" בשווי של 300 שקלים לכרטיס לרכישת כל הציוד הדרוש לקראת החזרה ללימודים. הכרטיסים מחולקים באמצעות עמותות הפועלות בקרב משפחות וילדים, אוכלוסיות שחוו מצבי קיצון, עמותות הפועלות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית ועוד. בנוסף, מחלקת הקרן כרטיסים לעוד 400 ילדי עולים חדשים.

יעל אקשטיין, נשיאת הקרן לידידות: "יוקר המחייה והמחירים המאמירים משפיעים על כל תחומי החיים כולל החינוך של ילדינו. התלמידות והתלמידים הם דור העתיד של מדינת ישראל כולה והשקעה בהם היא הדרך להבטיח חברה ומדינה טובה יותר עבור כולנו. לכן, החלטנו לצד הסיוע שלנו בצרכים הבסיסיים ביותר במזון ובביגוד לסייע גם למשפחות שידן אינה משגת ולסייע להן בקניית ציוד הלימודים הטוב ביותר עבור ילדיהם. הצלחתם בלימודים היא המתנה הטובה ביותר בשבילם, בשבילנו ועבור מאות אלפי התורמים לקרן." 

סוניה, אם חד הורית לשני ילדים שקיבלה שוברים של "קרביץ" לרכישת ציוד עבור ילדיה ממועדונית "אפיקים" משתפת, "הבן הגדול שלי עולה לכיתה ח' והבת שלי עולה לגן חובה. אני עובדת קשה כמטפלת בקשישים וגם מטפלת בסבתא שלי בשנים האחרונות. למרות העבודה הקשה והשעות הרבות, רכישת הציוד לבית הספר בכל שנה קשה מאוד עבורי. המענק לימודים מהביטוח הלאומי לא מכסה את כל ההוצאות לשנת הלימודים ובעבר נאלצתי לקנות לבני את הציוד הבסיסי ביותר והוא לא זכה לחווית קניה של ילדים אחרים בגילו. בזכות השוברים, הצלחתי לקנות לו את כל הציוד שהוא צריך, מחברות איכותיות ואפילו ילקוט ממותג וקלמר של אדידס, כמו שיש לכל הילדים בכיתה שלו. אני שמחה מאוד על קבלת השוברים ומודה למועדונית "אפיקים" שמסייעת לנו בתרומת הקרן לידידות גם עם ציוד לשנת הלימודים החדשה וגם עם תלושים למזון וביגוד בחגים." 

תרומה התנדבות