שאלות נפוצות

ריכזנו עבורכם שאלות חוזרות נשנות, במקום אחד, כדי שתוכלו לקבל תשובות מהירות.

שימו לב לטופס משמאל עבור שאלות נוספות.

ניתן לחלק את השאלות לפי תחומים, אם רוצים להרחיב על מה שיש

מהן מטרותיה של הקרן לידידות?

הקרן לידידות מהווה משענת למאות אלפי אזרחי ישראל ויהודים ברחבי העולם, החיים בעוני ומצוקה. הקרן לידידות פועלת בשלושה תחומי ליבה: עוני ורווחה, עלייה וקליטה, וחירום וביטחון, ומספקת, באמצעות פעולה ישירה או באמצעות תמיכה בארגונים חברתיים שונים, מגוון מענים ופתרונות אשר אינם מסופקים על ידי הרשויות. בתקופה זו, בה מדינת ישראל מהווה יעד להתקפות טרור וניסיונות לפגיעה מדינית וכלכלית מצד ארגונים ומדינות, תמיכתם של תורמי הקרן לידידות ברחבי העולם זוכה למשמעות מיוחדת בהיבטים כלכליים ופוליטיים והקרן פועלת רבות להעמקתה והרחבתה של תמיכה זו.

מהם תחומי הפעילות של הקרן לידידות?

הקרן לידידות מפעילה באופן ישיר או באמצעות תמיכה בארגונים חברתיים שונים, כ-400 תוכניות סיוע לקשישים, ניצולי שואה, ילדים ונוער בסיכון, נשים ומשפחות החיות בעוני, עולים חדשים, מיעוטים ועוד. הקרן פועלת בשיתוף עם מאות רשויות מקומיות, משרדי ממשלה, צה``ל וארגונים מובילים במגזר השלישי.

מהם מקורות המימון של הקרן לידידות?

תורמי הקרן לידידות הם ברובם נוצרים אוהבי ישראל, הפועלים מתוך הזדהות עם ערכיה הדמוקרטיים של המדינה ומתוך אמונה בציווי התנ``כי על פיו העם היהודי נבחר על ידי הקב``ה, כפי שבא לידי ביטוי בספר בראשית פרק י``ב, פסוק ג': ``ואברך מברכייך ומקלליך אאור``. תמיכתם של נוצרים בישראל, מחזקת את החברה הישראלית מבפנים, באמצעות תרומות לרווחה ולתמיכה ולביטחון, ומבחוץ באמצעות קריאה לתמיכה בישראל ועמידה איתנה מול גורמים אנטי ישראלים, דוגמת ה- BDS.

האם יש קשר בין התורמים ובין המסתייעים בשירותי הקרן?

לא. התורמים הנדיבים של הקרן לידידות אינם נמצאים במגע כלשהו עם מוטבי הקרן. אנו פועלים באופן עצמאי, באמצעות משרדי ממשלה, ארגונים, עמותות, רשויות מקומיות וארגוני מגזר שלישי, אשר מעבירים את תרומתנו אל האנשים הזקוקים להם.

האם קבלת תרומות מנוצרים מותרת מבחינה הלכתית?

כל הרבנים שפנו עד היום אל הקרן לידידות כדי להכיר וללמוד את פעילותה, התירו באופן ברור ופומבי לעבוד עם הקרן. על רבנים אלה נמנים בין היתר: הרב נחום רבינוביץ', זקן רבני הציונות הדתית וראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים, הרב דוד סתיו, יו``ר ארגון רבני צהר ורב הישוב שהם, הרב חיים אמסלם, יו``ר תנועת עם שלם וח``כ לשעבר, הרב אמנון בזק, מרבני ישיבת הר עציון, הרב ישראל רוזן זצ``ל שהיה יו``ר מכון צומת, הרב אליעזר מלמד, רב הישוב הר ברכה וראש ישיבת ההסדר בישוב, ועוד. הרב עובדיה יוסף ז``ל פסק בעבר לפחות פעמיים כי מותר לקבל כספים מהקרן לידידות. בנוסף, בין הקרן ובין רבני חב``ד בחו``ל מתקיימים שיתופי פעולה ארוכי טווח ואפקטיביים. ישנם קומץ של רבנים המתנגדים לפעילות הקרן, אך אף אחד מהם הביע עד היום רצון ללמוד עליה ועל פעילותה. לכן, לרבות מהטענות שהציגו אין כל אחיזה במציאות.

כיצד אוכל להיעזר בשירותי הקרן לידידות?

מוטבי הקרן לידידות נקבעים על פי קריטריונים ברורים ונבחרים על ידי גורמי המקצוע ברשויות המקומיות, צה``ל וארגונים שותפים אחרים. הקרן אינה מסייעת באופן פרטני לפניות מהציבור עקב חוסר יכולתה לבצע מבחני זכאות והכנסה.

כיצד ארגונים ועמותות יכולים לקבל תמיכה מהקרן לידידות?

עבור עמותות וארגונים ניתן למלא בקשה בלינק הבא> https://ifcjil.formtitan.com/SHORTGRANT

האם ניתן להתנדב בקרן לידידות?

שמחים ששאלת! בוודאי. אנו מפעילים מערך מתנדבים ארצי בשלושה תחומים: תכנית בכבוד ובידידות - פגישות חברתיות עם קשישים. התנדבות משפחות, בהתנדבות קבועה או חד פעמית -קבלת פנים לעולים חדשים - התנדבות מרגשת בנתב``ג.

לא מוצאים תשובה?

מה השאלה שלכם?

Error: Contact form not found.

תרומה התנדבות