דואגים לחורף חם לקשישים ודרי רחוב

"הקרן לידידות" בשיתוף "עמידר" ו"עמיגור" מחלקת מענקים וערכות חימום לכעשרת אלפים קשישים המתגוררים בדיור ציבורי ברחבי הארץ. רשת "הסטוק" פיזרה בתל אביב ביגוד וציוד לחורף כדי שגם להומלסים יהיה חם.

מזג האוויר החורפי שוב איתנו ואוכלוסיות שלמות במדינה מתקשות לעמוד בנטל הכלכלי הכרוך בחימום הבית. לצערנו בישראל של 2021 עדיין ישנם קשישים שהכנסתם הדלה אינה מספיקה לכיסוי צורכיהם הבסיסיים והם נאלצים במקרים רבים לבחור בין חימום ביתם לרכישת מזון, תרופות ומוצרי בסיס אחרים. צפו בכתבתו של אלי מנדבלאום על חלוקת המענקים והערכות של "הקרן לידידות":

"הקרן לידידות" בשיתוף "עמידר" ו"עמיגור" מחלקת בימים אלו מענקי וערכות חימום לכעשרת אלפים קשישים המתגוררים בדיור ציבורי בכל הארץ. המבצע החל כשבוע, לפני הגעת גל הקור הנוכחי ועל רקע ימי הסגר השלישי בהם חווים רבים מבני גיל הזהב ריחוק חברתי ובידוד.רוסנה לוי קלאס (68), עלתה לארץ מארגנטינה בשנת 1979 ומתגוררת בגפה בדירה שבניהול חברת עמידר בעיר בית שאן. על ביקור צוות מהקרן לידידות ועמידר במסגרת המבצע היא מספרת: "תודה רבה על המתנה היפה לחורף ועל תווי הקנייה שיעזרו לי מאוד, במיוחד בתקופה הזו. אך בעיקר תודה גדולה על הביקור והיחס החם שעבורי הוא הכי חשוב, בגלל שאני לבד".

החלוקה מתבצעת באמצעות עובדי הקרן, אגף קשרי הקהילה, מרכזי השירות של החברה ומתנדבים רבים ומקיפה עשרות ישובים בכל הארץ. "ערכות החורף" המחולקות לקשישים כוללות שמיכה מחממת וצעיף, לצד שוברי קנייה בגובה 300 שקלים לצורך הצטיידות בעלות כוללת של כמיליון דולר. המבצע נערך תוך שמירה קפדנית על ההנחיות, כשנציגי "הקרן לידידות" ו"עמידר" מגיעים לבתי הקשישים ובנוסף לחלוקה, מפיגים את בדידותם ומבררים לשלומם. החלוקה מתבצעת גם לדיירי עמיגור.

נשיאת הקרן לידידות יעל אקשטיין, מספרת: "בחודשי החורף ולאחר חודשים רבים של הסתגרות בבתים בשל משבר הקורונה, מצוקת הקשישים מחריפה ואף הופכת מסוכנת ממש כשרבים מהם נאלצים לעמוד בפני בחירה בלתי אנושית בין חימום הבית, קניית מזון או תרופות". "בשיתוף עם מחלקות הרווחה ברשויות, חברות משכנות ובזכות תורמים נדיבי לב ומתנדבים אנחנו מבקשים להגיע לקשישים הנזקקים ביותר ולהבטיח שהם עוברים את החורף בשלום".

"מדובר בשיתוף פעולה מבורך עם 'הקרן לידידות'" סיכם יו"ר חברת 'עמידר', יאיר זילברשטיין. "אני מודה לעובדי הקרן, לעובדי 'עמידר' ולמתנדבים על האפשרות לשמח את הדיירים בתקופה מורכבת זו".

מחממים את דרי הרחוב בימים הקרים

אוכלוסיה נוספת הסובלת בעוז מהקור היא אוכלוסיית דרי הרחוב הנאלצת להתמודד עם פגעי מזג האוויר ללא קורת גג מעל הראש. כדי לסייע להם להתמודד עם הקור, פוזרו לאחרונה ברחבי העיר תל אביב מאות אביזרי חורף, הכוללים שמיכות, צעיפים, כפפות, גרביים מחממות ועוד, כדי שחסרי הבית, דרי הרחוב וכל מי שנזקק יוכל לקחת מהם, ללא תמורה וללא צורך להתבייש, ולהתגונן מפני הקור. אביזרי החורף מונחים ברחבי תל אביב למען דרי הרחוב.

מאחורי הפרויקט עומדת רשת חנויות הדיסקאונט "הסטוק". לדברי עופר ברק, מבעלי הרשת: "רשת 'הסטוק' החליטה להירתם למען חסרי הבית ודרי הרחוב ולהושיט יד לכל מי שנאלץ לישון על ספסל בגינה הציבורית או על מזרון בפינת רחוב או בניין נטוש".

פיזרנו ברחבי העיר מאות פריטים שיאפשרו לכל מי שנזקק לקבל משהו חם ללבוש או להתכסות בו, וזאת כדי להקל ולו במעט את ההתמודדות עם ימי החורף הקרים ולאפשר להם לשרוד את הלילות הקשים", סיכם ברק.

תרומה התנדבות