לקראת חג הפסח- סיוע במזון וביגוד ל40 אלף משפחות

הקרן לידידות מעניקה לקראת הפסח סיוע במזון וביגוד ל-40 אלף משפחות בהיקף כולל של כ-20 מיליון שקלים

נשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין:" משבר הקורונה הוביל לזינוק חסר תקדים בצורך של משפחות וקשישים במזון. בעקבות הפניות שהתקבלו מלשכות הרווחה ברחבי הארץ וארגוני סיוע שונים, ריכזנו מאמץ בכדי להכפיל את העזרה על מנת לתת מענה למצוקה הגוברת של אלפי משפחות חדשות שעד כה הצליחו להתפרנס בכבוד אך כעת נזקקות לעזרה כדי לקיים את החג"


הקרן לידידות תעניק סיוע בסכום של כ-20 מיליון שקלים לכ – 40 אלף משפחות, ילדים, קשישים, עולים וחיילים לקראת הפסח. מדובר בגידול של 120% בכמות הסיוע ביחס למה שחילקה הקרן בפסח שעבר. הגידול בסיוע נובע מזינוק חד במספר המשפחות שנזקקות לעזרה כלכלית עקב פיטורין, חל"ת וסגירת עסקים.


תרומת הקרן תכלול:
·       תווי מזון וביגוד ל-14.5 אלף משפחות ילדי מועדוניות הרווחה.
·       תווי מזון ל-6,200 משפחות אשר איבדו את פרנסתן עקב משבר הקורונה והגיעו למצוקה קשה.
·       תווי מזון וביגוד ל-8,800 חיילי צה"ל בודדים וזכאי סיוע כלכלי.
·       1400 תווי מזון וביגוד לחיילים בודדים שהשתחררו בששת החודשים האחרונים.
·       תווי מזון ל- 2,210 משפחות הנמצאות ברשימת ההמתנה למיזם הביטחון התזונתי של משרד הרווחה.
·       סיוע חירום לעמותות מזון מקומיות לחלוקת 6,200 ארגזי מזון למשפחות וקשישים.
·       940 מארזי חג למשפחות עולים חדשים שעלו ארצה בחצי השנה האחרונה באמצעות הקרן. 

 
נשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין: " משבר הקורונה הוביל לזינוק חסר תקדים בצורך של משפחות וקשישים במזון. בעקבות הפניות שהתקבלו מלשכות הרווחה ברחבי הארץ וארגוני סיוע שונים, ריכזנו מאמץ בכדי להכפיל את העזרה על מנת לתת מענה למצוקה הגוברת של אלפי משפחות חדשות שעד כה הצליחו להתפרנס בכבוד אך כעת נזקקות לעזרה כדי לקיים את החג". 
הקרן לידידות פועלת לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל באמצעות סיוע לאוכלוסיות במצבי עוני וסיכון, עידוד עלייה וקליטה, סיוע למאות אלפי יהודים מיעוטי משאבים ברחבי העולם והשקעה ברווחת אזרחי ישראל וביטחונם בשעת חירום. כל זאת הודות   לתרומתם הנדיבה של נוצרים אוהבי ישראל ברחבי העולם , במהלך 16 שנות פעילותה בארץ, גייסה הקרן קרוב ל-5 מיליארד ₪, מלמעלה מ-1.6 מיליון תורמים, לטובת מאות פרויקטים חברתיים בישראל.

תרומה התנדבות