15 מיליון ש"ח לנפגעי משבר הקורונה

הקרן לידידות תרמה עשרות אלפי כרטיסים לקניית מזון וביגוד והעניקה סיוע חירום לבתי תמחוי ברחבי הארץ, זאת על מנת להקל על משפחות שנפגעו

בעוד החגים כבר כמעט כן ומשבר הקורונה רק מוסיף להעמיק ולהכביד על המשק, גם ארגוני סיוע וצדקה נרתמים לסייע למי שנפגע הכי קשה מהמשבר. 

הקרן לידידות של הרב יחיאל אקשטיין העבירה, במסגרו תשונות, 15 מיליון שקלים לאוכלוסיות החלשו תביותר שנפגעו מהתפשטות הנגיף, האבטלה שבאה בעקבותיו ומצבו הקשה של המשק. מי שיהנה מהסיוע הם 33,000 משפחות, קשישים, ילדים וחיילים נזקקים שיקבלו סיוע במזון ובביגוד. 

במסגרת המבצע יחולקו  12,200 כרטיסים לרכישת מזון ברשת שופרסל בשווי 500 שקלים למשפחות חד הוריות המתגוררות  בדיור הציבורי ומשפחות שילדיהן מטופלים במעונות רב תכליתיים של משרד הרווחה, 8,300 כרטיסים לרכישת ביגוד ברשת FOX בשווי 300 שקלים ל-ילדי פנימיות הרווחה וילדים במקלטים לנשים מוכות.

כמו כן, תחלק הקרן 4,860 מענקים לרכישת ביגוד ומזון בשווי 500 שקלים ל-חיילים בודדים שהשתחררו בחצי השנה האחרונה וחיילים נזקקים בשירות סדיר. 5,405 מענקים בסך 700 שקלים יינתנו למשפחות אשר איבדו את פרנסתם והתדרדרו למעגל העוני עקב משבר הקורונה. בנוסף, מענקי חירום בסך כולל של 1,300,000 שקלים יועברו לעשרות בתי תמחוי על מנת לאפשר סיוע בחבילות מזון לאלפי קשישים ומשפחות.

נשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין: "משבר הקורונה יצר משבר כלכלי כמותו לא ידענו ואנחנו מתגייסים במלוא העוצמה לסייע למשפחות, קשישים וילדים במזון וצרכים בסיסיים כדי שיצליחו לעבור את התקופה הקשה הזו בשלום ולחגוג את החגים בכבוד. אנו שמחים לראות את הציבור הישראלי מגלה סולידריות ומצטרף אלינו בתרומות נדיבות בעבור מי שאיבד את פרנסתו. גם מאות אלפי תורמינו בארצות הברית ממשיכים ואף מגבירים את תרומתם למרות שהמצב שלהם קשה לא פחות. הסולידאריות הזו היא המגן החברתי שבזכותו ישראל מצליחה לעמוד בכל משבר".

תרומה התנדבות