הקרן לידידות קיבלה אות הוקרה על מפעל העלייה שלה מההסתדרות הציונית ושרת הקליטה

הקרן נבחרה יחד עם חמישה ארגונים נוספים על פעילותה להבאת עשרות אלפי עולים לישראל וסיוע לשילובם וקליטתם בישראל

המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית, בשיתוף משרד העלייה והקליטה, אופק ישראלי ומרכז השלטון המקומי קיימו היום, (ד'), י"ט אב תשפ"א, 28 ביולי 2021, זו השנה השנייה, אירוע הוקרה לרשויות וארגונים מעודדי עלייה לישראל . נשיאת הקרן לידידות יעל אקשטיין קיבלה את התעודה על פעילות הענפה של הקרן בתחום העלייה. 

מבין עשרות רבות של  מועמדים, נבחרו תשע רשויות מצטיינות, ביניהן אשקלון, גוש עציון, טבריה, עכו, רמלה, באר שבע, ערד, ירושלים ותל אביב, וכ-20 רשויות שקיבלו אותות הוקרה.

כמו כן, זכו שישה ארגונים באות ההוקרה על פעילותם לעידוד העלייה, ביניהם 'הקרן לידידות', 'נפש בנפש', 'התאחדות ארגוני העולים', ארגון 'גבהים' וארגון 'TELFELD'.

יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"ר בפועל של הסוכנות היהודית יעקב חגואל: "בשנת 2021 אנחנו עדים לביקוש אדיר בפתיחת תיקי עלייה. הנתונים שבידינו מראים על זינוק של למעלה מ 120 אחוזים בפתיחת תיקי עלייה  בהשוואה בין השנים 2019 ל 2020 וזה אומר הרבה. עושה רושם שגם המשבר העולמי שפוקד את כולנו, מעודד דווקא יהודים מהתפוצות לממש את חלומם ולבדוק אפשרויות של העתקת חייהם למדינת ישראל, ביתם הטבעי. הערים והרשויות שותפות טבעיות לעידוד העלייה ארצה ומעניקות תחושה אמיתית של בית עבור אלו השוקלים לעלות ארצה. הציונות חיה, קיימת ותוססת והעלייה היא חלק בלתי נפרד ממנה"

שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה: "ההסתדרות הציונית העולמית והרשויות המקומיות מהווים נדבך חשוב בהליך העלייה והקליטה, ולא בכדי. עם כניסתי לתפקיד הבהרתי באופן חד משמעי שמי שעוסק בעלייה הוא שותף מלא שלי ושל המשרד בראשותי. אתם אנשי הביצוע בשטח ונוכחותכם בצמתים רבים היא קריטית ועל כך מגיעה לכם הערכה רבה. בכוונתי להדק אפילו עוד את הקשרים והשותפות בכדי לייעל למקסימום האפשרי את מלאכת העלייה והקליטה. בימים אלה אנחנו עומדים בפני גל עלייה גדול ולכן שותפות עמוקה זו, מבוססת אמון והערכה, היא הכרחית כדי להצליח ביתר שאת במשימת קליטת העלייה"

ראש המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית מרינה רוזנברג קוריטני: "העלייה לארץ מחזקת את מדינת ישראל מחד ושומרת על העם היהודי מאידך. ראשי הערים והרשויות הם שותפים אינטגרליים בהגשמת החלום הציוני. בזכות פעולותיהם לעידוד העלייה, הם מעניקים תקווה לעולים ורצון להצליח ומקדמים השכלה, תרבות, ידע ויוזמות תוך חיזוק המולדת שלנו"

תרומה התנדבות