"מה שהטרור מנסה לעשות זה לשבור את הדו קיום. בית החולים הזה הוא דוגמה לדו קיום. לא ניתן לזה לקרות"

שר הבריאות ניצן הורביץ אמר את הדברים בטקס חנוכת חדר המיון החדש על שם מייסד הקרן לידידות ונשיאה הראשון, הרב יחיאל אקשטיין ז"ל, בבית החולים הצרפתי בנצרת.

הקרן לידידות תרמה מענק בגובה 4 מליון שקלים עבור הקמת חדר מיון חדש, המהווה את אחת התרומות הגדולות ביותר שקיבל בית החולים הצרפתי מאז היוסדו

בבית החולים הצרפתי בנצרת נחנך חדר המיון הממוגן על שם מייסד הקרן לידידות ונשיאה הראשון, הרב יחיאל אקשטיין ז"ל. עבור הקמת חדר המיון החדש, שישמש כמיון ילדים, תרמה הקרן לידידות לבית החולים הצרפתי בנצרת מענק בגובה של 4 מיליון שקלים.  המענק לבית החולים הצרפתי המעניק טיפול לכל חלקי החברה הישראלית מהווה את הגשמת חזונו של הרב בבניית גשר בין העם היהודי לקהילה הנוצרית.

טקס חנוכת חדר המיון הממוגן התקיים במעמד שר הבריאות, חה"כ ניצן הורביץ, שגריר צרפת בישראל, אריק דנון, מנכ"לית הקרן לידידות, איילת שילה תמיר וראש עיריית נצרת, עלי סלאם. עוד הגיעו יו"ר הקואליצה, חה"כ עידית סילמן, חה"כ עלי סלאלחה ועוד.

בית החולים הצרפתי בנצרת מהווה את אחד משלושת בתי החולים בעיר נצרת ואחד משבעת בתי החולים הציבוריים בארץ שאינם ממשלתיים. באמצעות המענק מטעם הקרן לידידות נרכש כל הציוד הנדרש למיון והושלמו פערי התקציב עבור השלמת הבניה.

שר הבריאות, חה"כ ניצן הורוביץ, התייחס בדבריו לתנאי העסקתם של עובדי מערכת הבריאות: "אני מכבד את עובדי כל מערכת הבריאות והבטחתי לעובדים שאשמע אותם ואנסה לעזור ככל יכולתי. לכולנו חשוב שעובדי מערכת הבריאות יזכו לתנאים טובים וליחס הולם. על זה אני מקפיד בכל מקום".

השר ניצן הורוביץ ומנכלית הקרן לידידות איילת שילה תמיר

השר התייחס לחדר המיון החדש ואמר: "אני שמח לחנוך את חדר המיון החדש שבהקמתו הושקעה עבודה של 5 שנים, והוא הוקם בזכות דחיפה של הנהלת בית החולים ותמיכה של הקרן לידידות. חדר המיון הזה יעניק שירות הרבה יותר טוב לציבור".

השר הורביץ גם התייחס למצב הביטחוני ואמר: "בימים אלה אנו בגל טרור שמכה בחפים מפשע מתוך רצחנות נתעבת. חוץ מזה שאנו עושים הכל למגר את הטרור הזה, צריך לזכור עוד דבר. מה שהטרור הזה מנסה לעשות זה לשבור את הדו קיום. בית החולים הזה הוא דוגמה לדו קיום. לא ניתן לזה לקרות".

מנכ"לית הקרן לידידות, אייל שילה תמיר: "אני עומדת פה כנציגה של מורשתו של הרב יחיאל אקשטיין ז"ל שכל חייו הוקדשו לעשות טוב ולתת תקווה. הזכות הגדולה שיש לנו לעמוד כאן ולהעניק את המתנה הזו לקראת פסח ורמדאן היא חלק מחוט מקשר של עשיית טוב ואנו גאים על כך. לפני חודש וחצי, עוד בטרם נכנסנו לעשייה אינטנסיבית באוקראינה, עמדנו בבית החולים זיו בצפת, שם חנכנו מכשיר CT. באשקלון חנכנו גם כן מרכז ומכשור רפואי מתקדם. כל פעילותנו, בכל התחומים בהם אנו פועלים, תמשיך להיות מוכוונת להמשך עשיית הטוב ומתן תקווה".

מנהל תחום החרום, הביטחון והמיעוטים בקרן, ספואן מריח: "בעשור האחרון, השקיעה הקרן לידידות כ-40 מיליון דולר בסיוע לבתי החולים בישראל ולחיזוק תחום החרום והמוכנות שלהם. כשנכנסים לנתונים רואים את הפער שקיים בין המרכז לפריפריה. אנו פועלים שם בצורה חזקה וזו זכות ענקית. אני שמח ונרגש להיות כאן במעמד הזה".

מנהל בית החולים הצרפתי בנצרת, ד"ר נאיל אליאס: "הנזירות הרחמניות הקימו את  בית החולים ב-1898 כחלק מהשליחות של אהבה נתינה ועזרה. עקרונות אלו מנחים אותנו עד עצם היום הזה. אנו גאים להיות חלק מהעשייה והנתינה וגאים על הזכות להצטיין ולתת שירותי רפואה איכותיים לתושבי האזור. אני מודה לשר הבריאות ולקרן לידידות על הקמת המלר"ד. אנו מתמודדים בשנים האחרונות עם אתגרים רבים ולמרות אתגרים אלו התמודדנו בהצלחה עם הקורונה ופיתחנו את שירותי הרפואה האיכותיים שלנו כאן בנצרת. השלב הבא הוא הקמת פגיה ממוגנת וכפי שהצלחנו בהקמת המלר"ד הממוגן נצליח גם בזה. אני מודה לצוות הנהדר של בית החולים ולמנזר הנזירות הרחמניות על התמיכה כל השנה, הצלחת בית החולים היא בזכותכם".

תרומה התנדבות