נתינה מבראשית

אנחנו גאים לספר על שותפות חדשה עם חברת הסטארט-אפ זפי שבחרה לתרום לקרן את כספי המענק בו זכתה במסגרת פרוייקט מופלא של קרן בראשית.

לקראת הפסח קבלו סיפור בסגנון חד גדיא אבל כזה שכולו נתינה:

קרן בראשית החליטה להעניק את פרס בראשית היוקרתי לנתן שרנסקי על שנים של עשייה ציונית מופלאה. נתן היה אסיר ציון, שר בממשלות ישראל, יו"ר הסוכנות היהודית ואחד מההוגים הגדולים שידעו ישראל והאנושות בשנים האחרונות.

שרנסקי החליט לתרום את כספי הפרס, מיליון דולרים בסה"כ, לעשר חברות הייטק ישראליות שפועלן סייע לאוכלוסיות שונות בעולם להתגבר על משבר הקורונה.

החברות בתורן בוחרות בעמותות ישראליות המסייעות לאוכלוסיות רגישות שונות כגון, קשישים, נשים שורדות אלימות, ילדים בסיכון וכדומה.

אחת החברות היא זפי, חברת סטארט אפ שהמציאה מסך טאבלט מרחף (ממש כך!) אשר מסייע לקשישים להתגבר על חסמים טכנולוגיים וליהנות מתקשורת וידאו כמו שכולנו נהנים כל יום בזום, וואטסאפ ושאר אפליקציות. כך, גם אם הקשיש נמצא לבדו, הוא יכול לדבר עם בן משפחה או מכר באופן חופשי. מכיוון שאחד הקשיים הגדולים של גיל הזקנה  הוא הבדידות, מדובר בהמצאה שתשפר את איכות חייהם של קשישים באופן דרמטי!

חברת זפי החליטה לתרום את כספי המענק שקיבלה מנתן שרנסקי, שקיבל מבראשית לקרן לידידות.

הקרן לידידות תשווה את סכום התרומה והכסף יאפשר את הכנסתם של 32 קשישים חסרי פנסיה לתכנית "בכבוד ובידידות", תכנית הדגל שלנו בה אנחנו מעניקים סיוע חודשי וקבוע במזון, הפגת בדידות וצרכים בסיסיים דחופים נוספים. בתכנית שלנו הקשישים מלווים לכל שארית חייהם!

אז לסיכום- קרן בראשית, נתנה פרס לנתן שרנסקי, שהעביר לחברות סטארט-אפ, שהעבירו לעמותות, שהעבירו לנזקקים.

חד גדיא. הרבה נתינה!

#GenesisPrize2020 ; #GenesisPrize

תרומה התנדבות